Güvenli ve Akıllı Yaşam Teknolojileri Forum

Haz 13

Forum Kuralları

0 yorum

 

Değerli üyelerimizin dikkatine;

 

IPKamera.info portalımızın içerisinde bulunan forum bölümünün amacı;  Video Güvenlik ve ilgili teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ancak Türkçe kaynak bulamayan pek çok insanı bir araya getirmek ve bunun sonucunda fikir alışverişinde bulunarak sorularının yanıtlarını bulmalarını kolaylaştırmaktır.

 

Portalımızın başarılı bir şekilde işlemesi için dikkat edilmesi gereken kurallar: 

 

  1. Forum üyesi; kullanıcı adında ve mesaj içeriğinde argo, tehdit, aşağılama, sataşma, kişi veya firma haklarına saldırı manasına gelecek kelimeleri kullanmamalıdır. 

  2. Farklı bakış açılarına hoşgörülü olunmalı, saygılı cevap verilmelidir. Aksi durumlarda kullanıcı uyarılacaktır. Aynı durumun tekrarlanması halinde ise hesabı silinecektir.

  3. Forum içerisinde Siyasi, Dini, Politika, Takım vb. gruplaşmaya yol açacak her türlü içeriğe sahip iletiler haber vermeksizin silinecektir.  Eğer devamı sürerse ve açılan konuya cevap verenlerin hesapları tarafımızdan silinebilinir.

  4. Forumda gerekmediği sürece yabancı terimlerden kaçınılmalı (teknik kelimeler dışında) ve yazdığınız iletilerde bozuk karakterler bulunmamalıdır. Bu tür mesajlar forum üyesine haber verilmeden düzeltilebilir veya gerekirse silinebilir.

  5. Forum'a reklam ve ticari mesajlar yollanmamalıdır. Aynı amaç ile imza veya profil resmi bölümüde kullanılmamalıdır. Gerekirse bu gibi bilgiler ilgili kişilerin "Posta Kutusu"na atılabilir. Bu durumlarda moderatörün bu mesajları silme hakkı bulunmaktadır.

  6. Forum kategorilere ayrıldığı için atacağınız iletinin konusu, Forum'un ilgili kategorisi ile uyuşmalıdır. Aksi durumda mesajlarınız ilgili kategorilere taşınacaktır.

  7. Gönderdiğiniz iletilerde eğer bir sorun konusunda yardım istiyorsanız, detaylı bilgi vermeyi unutmayın.

  8. Başka site ya da forumlara üye toplamak amacıyla yazılmış reklam niteliğindeki mesajlar yasaktır. Bu tür mesajlar Forum Yöneticisi tarafından uyarı yapılmaksızın silinebilinecek olup  mesaj sahibi üyelerin üyeliklerine son verilebilinir.

  9. Atılan her iletinin sorumluluğu göndericiye ait olup, hiçbir şekilde IPKamera.info portalı bundan sorumlu tutulamaz.

 

Keyifli paylaşımlar dileriz.

IPKamera.info