19. Bilişim Zirvesi "Veri Konuşur" Ana Temasında gerçekleşti

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Cisco, Hitachi Vantara, HP, SAP, Software AG'nin Oturum Sponsoru olduğu Bilişim Zirvesi,

20 – 21 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Bilişim Zirvesi Türkiye’nin teknoloji ve bilişim gündemini belirlemeye 2000 yılından beri devam ediyor. Teknolojinin çok hızlı gelişiyor olması ülkelerin, şirketlerin ve hatta bireylerin, strateji ve yol haritası oluşturmasını gerekli kılıyor. Yeni teknolojilerin ekonomiden siyasete ve sosyal yaşamımıza etkilerinin çok boyutlu ele alınması bakımından Bilişim Zirvesi önemli bir misyonu yerine getiriyor.


Veri hep vardı ama sessizdi


Aslında veri hep vardı ve sessizce bir şeyler söylüyordu. Günümüzde teknolojinin gelişimi ile bir çok farklı kaynaktan gelen veriyi toplayıp duyabilir olduk. Ancak bu da yeterli değil.

Artık önemli olan ne kadar veriye sahip olduğumuzdan öte, onu anlayıp başarılı ve etik bir şekilde kullanabilmemiz.


Veriler şirketlerin gelecekleriyle ilgili stratejik planlar yapmalarında, sorunlarını çözmelerinde, ürün ve hizmetlerini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmelerinde kritik rol oynuyor.


Büyük veri, özellikle şirketlerin rekabet güçlerini artırabilmeleri için stratejik bir kaynaktır. Bu kaynağının öneminin farkında olup analiz edebilen firmaların bir adım önde olacağı içinde bulunduğumuz "Veri Yüzyılında" aşikar bir gerçektir. Günümüzün teknoloji trendlerinde ön sırada yer alan yapay zekânın beslendiği kaynakta esasen veridir.


Bilişim Zirvesi'nde günümüzün petrolü olan Veri çok yönlü olarak ele alınıp önemi bir kez daha vurgulandı.


Bilişim Zirvesi'19 izlenimlerimiz

  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter