AXIS Camera Station ile gelen Video Redaksiyon özelliği mahremiyetinizi koruyor

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Videoyu dışa aktarırken, kullanıcıların gizlilik düzenlemelerine uymak için bazı nesneleri maskelemesi gerekebilir. AXIS Camera Station'daki yeni bir fonksiyon olan "Video Redaksiyon" basit ve sezgisel bir şekilde bunu yapmalarını sağlar.


Axis Video Redaksyion

Kamunun "Gizlilik Hakkı" bilinci son zamanlarda artmaktadır. Avrupa’daki GDPR ve ABD’deki FISMA gibi kişisel veri koruma mevzuatı, şirketlerin faaliyet alanlarını adapte etmeye çağırıyor ve Video Gözetimi bu konuda istisna oluşturmuyor.


AXIS Camera Station video yönetim yazılımı (VMS) artık kişilerin mahremiyetini korurken video dışa aktarmayı mümkün kılan yeni bir fonksiyonla birlikte geliyor.


Video redaksiyonuyla, kullanıcılar alakasız nesneleri veya arka planları maskeleyerek üçüncü taraflara aktarmadan önce video görüntülerini düzenleyebilir. Bu işlev, kanun uygulama amaçları için ve örneğin GDPR Madde 15 "Veri konusuna erişim hakkı" gibi gizlilik düzenlemelerine uymak için kullanışlıdır. Maskeleme, orijinal video akışını bozulmadan korur, böylece orjinal video ihtiyaç duyulduğunda dışa aktarılabilir ve mahkemede kanıt olarak kullanılabilir.


Kameradan oluşturulan kenar analitik verileri sayesinde, sahnedeki tüm hareketli nesneler için otomatik olarak maske oluşturmak da mümkündür.


Video redaksiyon, gizliliği korumak için Axis Communications'ın en son sürümüdür. Bu yılın başlarında, Axis, piyasadaki video akışlarında insanları gerçek zamanlı olarak tam kare hızında görüntüleyebilen kameralar için tek kenar analitik yazılımı olan AXIS Live Privacy Shield'ı tanıttı. Çözüm, AXIS Camera Station ile entegre edilebiliyor.


AXIS Camera Station, okullar, perakende satış mağazaları ve üretim alanları gibi orta ölçekli işlemler için ideal olan tam özellikli bir video yönetim yazılımıdır. Sezgisel bir arayüzle kullanımı güçlü ve kolaydır, böylece herkes yönetebilir, olaylarla başa çıkabilir ve yüksek çözünürlüklü video kanıtlarını hızla dışa aktarabilir.


AXIS Camera Station, kameralar, ses, IO, kapı istasyonu ürünleri, kodlayıcılar ve kod çözücüler dahil olmak üzere tüm Axis portföyünü desteklemektedir.


Kaynak: Axis Communications


12 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter