Benchmark Akıllı Sistemler Kazananı: Avigilon Yapay Zeka Cihazı

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Yapay Zeka (AI) cihazı, patentli AI teknolojisini neredeyse tüm IP kameralara getirme yeteneği sunuyor.

Avigilon Yapay Zeka (AI) Cihazı

Avigilon Yapay Zeka Cihazı, çeşitli üçüncü taraf IP kameralara, kendi kendine öğrenen patentli video analitiği ve ödüllü Avigilon Appearance Search (Görünüm Arama) teknolojisini ekler. Önceden, görünüm Arama fonksiyonu Avigilon’un kendi kendine öğrenen analitik işlevini içeren kameralarının kullanılması durumunda mümkündü.


Yapay Zeka Cihazı, Avigilon Control Center (ACC) VMS yazılımını çalıştıran bir cihaza veya sunucu donanımına bağlandığında, entegratörler yapay zeka odaklı özelliklerden yararlanan güçlü video izleme çözümleri oluşturmak ve uygulamak için eski kameralardan yararlanabilir. Böylece, yüzlerce kameranın konumlandırılabileceği bir kurulumda aranan (ilgili) kişileri veya araçları arama ve bulma yeteneği ile birlikte kritik olaylar meydana geldiğinde otomatik uyarılar alınabilir.


Cihaz, yüksek performans sağlamak için özel olarak üretilmiştir. Ünite, aynı anda video analizini ve Görünüm Arama teknolojisini destekleyen önde gelen CPU ve GPU tabanlı donanım içerir.


İki farklı modelde mevcut olan AI Appliance (Görünüm Arama Cihazı), aynı 2U form faktöründe 30 veya 60 adet iki megapiksel video akışını destekleme yeteneğine sahiptir. Sonuç olarak, cihaz sistem gereksinimlerini karşılamak için mevcut kurulumlara entegre edilebilir ve ölçeklenebilir. AI Appliance önceden yapılandırılmış halde teslim edilir.


Kaynak: http://benchmarkmagazine.com/intelligent-systems-winner-avigilon-ai-appliance/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=intelligent-systems-winner-avigilon-ai-appliance

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter