Genetec bulut tabanlı self-servis geçiş yönetim sistemi ClearID'yi duyurdu

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Yeni sistem, tesisteki kişilerin daha kolay bir şekilde geçişlerini sağlamak için geçiş kontrol yönetimini otomatikleştirir ve basitleştirir.

Genetec ClearID

Birleşik güvenlik, kamu güvenliği, operasyonlar ve iş zekâsı alanlarında teknoloji sağlayıcısı olan Genetec Inc. "ClearID" çözümünü duyurdu.


Clear ID organizasyonları daha verimli, uyumlu ve güvenli hale getirmek için güvenlik politikalarını standart hale getiren ve uygulayan bir self-servis fiziksel kimlik ve erişim yönetimi (PIAM: Physical Identity and Access Management) sistemidir.


Bir self-servis fiziksel kimlik ve erişim yönetimi sistemi olan ClearID, çalışanların çevrimiçi portala giriş yapmalarını ve doğrudan alan sahibine veya amirine erişim isteklerini iletmelerini sağlar. Çalışanlar, ClearID'nin şirket politikalarına ve otomatik iş akışlarına göre otomatik olarak onayladığı, reddettiği veya gözden geçirmesi için operatöre yönlendirdiği kendi erişim isteklerini kontrol edebilirler.


ClearID geçiş hakları yönetimini otomatikleştirerek, çalışan ve ziyaretçi erişim taleplerini yönetmekle ilgili darboğazları azaltır. Çalışanların çevrimiçi portalda isteğe bağlı talepte bulunmalarına olanak sağlayan otomatik iş akışları ile insanların tesislere veya belirli çalışma alanına erişimine izin vererek zahmetli ve zaman alan evrak işlerini kolaylaştırır.

Bu, günlük erişim ihtiyaçlarını yönetmek, uyumluluk koşullarını karşılamak ve politika güncellemelerinin daha otomatik bir süreç olmasını sağlamak anlamına gelmektedir.


Firma ofislerinden, üniversite kampüslerine, çok uluslu petrol, gaz, madencilik ve petrokimya endüstrilerinde faaliyet gösteren şirketlere kadar ClearID, bireysel kart sahiplerini yönetme ve erişim hak yönetiminin günlük karmaşıklığını ortadan kaldırıyor. ClearID kuruluşun mevcut politikalarının rehberliğinde, güvenlikten ödün vermeden herkes için daha akıcı ve verimli bir çalışma ortamı sağlamak için iş akışlarını ve self-servis yeteneklerini otomatik hale getiriyor.


Kaynak: https://www.genetec.com/about-us/news/press-center/press-releases/genetec-announces-clearid-a-new-self-service-identity-and-access-management-system0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter