Genetec'ten yeni nesil mobil plaka tanıma sistemi

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Genetec, ileri seviyedeki derin öğrenme yetenekleri için Intel® Movidius ™ VPU teknolojisine sahip yeni nesil mobil plaka tanıma sistemini tanıttı.


AutoVu SharpZ3 ALPR Kamera

Genetec AutoVu ™ SharpZ3, plaka tanımlamasının ötesine geçiyor ve araç analitiği, durumsal farkındalıkta ve doğrulukta yenilikler getiriyor.


Intel® Movidius ™ Myriad ™ X VPU (görüntü işleme ünitesi) ile güçlendirilen yeni Genetec AutoVu ™ SharpZ3, Intel’in en yeni derin öğrenme ve bilgisayarlı görüş teknolojisini kullanan dünyadaki ilk uzman araç içi ALPR sistemleri arasındadır. AutoVu SharpZ3 sistemindeki derin öğrenme özellikleri, araç içi analitik, durumsal farkındalık ve doğrulukta ileri düzeyde inovasyon sağlıyor.


AutoVu SharpZ3 sistemi sadece zorlu ortamlarda (kötü hava koşulları, yoğun trafik ve yüksek hızlar gibi) plaka okumalarının doğruluğunu iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda araç tipi, renk ve daha fazla ek analizleri anında gerçekleştirebilecek.


AutoVu SharpZ3 ALPR kamera ve işlem birimi

Gelecek sürümlerle birlikte, AutoVu SharpZ3'teki derin öğrenme özellikleri, şehirlerin ALPR donanımlı araçlarını izinsiz yol yapımını tespit etmek, yetkisiz bölgelerde terk edilmiş e-scooter'ları veya bisikletleri bulmak gibi diğer operasyonel sorunları ele almak için kullanmalarını sağlayacak.


AutoVu SharpZ3 sistemi ayrıca algılanan nesnelerin hassas konumlandırılması gibi ek analitikler sağlamak için kamerada üç optik sensör ve kullanıcılara karmaşık ve masraflı olmadan donanıma sahada yeni işlevleri kolayca eklemelerine izin veren modüler bir kasa sunmaktadır.


Yeni Genetec AutoVu SharpZ3 sisteminin 2020 yılının başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Kaynak: https://www.genetec.com/about-us/news/press-center/press-releases/genetec-unveils-next-generation-mobile-license-plate-recognition-system-with-intel-movidius-vpu-technology-for-edge-based-deep-learning-capabilities

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter