Global Video Yönetim Yazılım pazarı 4.79 milyar dolar'a ulaşacak

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Grand View Research, Inc. tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, küresel video yönetim yazılımı pazar büyüklüğünün 2025 itibariyle 4,79 milyar ABD dolarına ulaşması beklenmektedir.


Pazar Araştırması

Tesis koruma, trafik yönetimi ve sınır koruma gibi uygulamalarda video gözetim yazılımlarının artan bir şekilde benimsenmesi, pazar büyümesine katkıda bulunan en önemli faktördür.


Global pazarın, VMS yazılımlarının sunduğu faydaların ve akıllı şehir projelerinin önemli bir parçası olan şehir gözetimine yapılan yatırımların artması nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olması beklenmektedir.

Ayrıca, H265 video sıkıştırma standardı olarak da bilinen Yüksek Verimli Video Kodlama'nın (HEVC) benimsenmesi ve VMS'lerin video analitiği için derin öğrenme gibi gelişen teknolojilerle entegre edilme eğilimi, video yönetim yazılım pazarındaki büyümeyi desteklemektedir.


Video Yönetim Yazılımları (VMS), multimedya içerikleri depolama, oynatma ve akış işlevleri dahil olmak üzere yönetimi için kullanılmaktadır. Birleşik bir VMS yaklaşımı, müşterilerin analog ve IP videoları birleştirmelerini sağlar ve gözetim yeteneklerini genişletmek ve geliştirmek için işletmelere uygun maliyetli bir yaklaşım sunar. VMS, müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak farklı kameralarla entegre edilebilir. Yazılım, müşterilerin durumsal farkındalık ve izleme yeteneklerini geliştirmelerini sağlar. Yüksek çözünürlüklü videolar ve görüntüler, suç işleyenlerin tespit edilmesi, izlenmesi ve tutuklanması için kolluk kuvvetleri tarafından da kullanılır.


IP tabanlı VMS'ler, artan kamu ve kurumsal video gözetim projeleri nedeniyle tahmin süresi boyunca en hızlı büyüyen segment olarak ortaya çıkıyor.

Analistler bulut segmentinin, kayıt, esnek depolama, uzaktan erişim, görüntüleme ve gelişmiş siber güvenlik çözümlerini Hizmet Olarak Video Gözetimi (VSaaS) şeklinde sunan firmalar tarafından ivmelendirileceğini beklemektedir.


Kamu kesiminin 2019'dan 2025'e kadar olan tahmin süresi boyunca en yüksek büyümeyi gerçekleştirmesi bekleniyor. Artan şehirleşmeyi desteklemek için çok sayıda akıllı şehir girişiminin VMS'lere olan talebi artıracağı tahmin ediliyor.


Kaynak: https://www.grandviewresearch.com/0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter