Hanwha, Wisenet Q serisini genişletiyor

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Hanwha Techwin tarafından üretilen yeni Wisenet 5 megapiksel Flateye IR dome kameraları yüksek nemli ortamlar için ve sıcaklık farklılıklarından dolayı buğulaşmanın gerçekleşebileceği yerler için tasarlandı.


Wisenet-QNE-8011R

Wisenet QNE-8011R ve QNE-8021R dome  kameraların temel özelliklerinden biri her birinin dome kapağının yerine lensin önüne uygulanmış olan düz yüzeyli bir kapağının olmasıdır. Bu özellik, nemin neden olduğu IR dağınık yansımasını azaltır ve aynı zamanda normal bir şeffaf dome kapağının yokluğunda çiziklerin görüntü netliği üzerindeki etkisini de ortadan kaldırır.


Wisenet QNE-8011R bir 2,8 mm sabit lens ve QNE-8021R ise bir 4,0 mm sabit lensle donatılmışken her ikisi de nesnelerin geceleyin 20 metreye kadarlık bir mesafeden tanınabilmesini sağlayan entegre IR işlevselliğe sahiptir.


Wisenet Q serisindeki tüm kameralar gibi yeni modellerin tümü gerçek gündüz/gece (ICR) kameralardır ve Lens Bozukluğu Düzeltme (LDC) özelliğine sahiptir.

Bu kameralar aynı zamanda normalde aşırı ışıklı veya düşük ışıklı görüntülerde ortaya çıkan parlak ve karanlık alanların karışımını içeren sahnelerden net görüntüler üretmek için 120 dB’ye kadar performans gösteren Gerçek Dinamik Aralık (WDR)’den yararlanmaktadır.

Wisenet-QND-6011

Akıllı Video Analizi


Yeni dome’ların temelindeki yeni bir açık platform yonga seti bazı üçüncü taraf uygulamaların dome’larda yerleşik çalışmasına olanak sağlamaktadır ve odak bozukluğu ve kurcalama algılama, yön, izinsiz giriş, hareket ve giriş/çıkış algılama gibi gelişmiş Akıllı Video Analiz Araçları (IVA) standart olarak sağlanmıştır.


WiseStream II


Çoklu yayın akışı H.265, H.264 veya MJPEG tercihiyle desteklenirken yeni dome kameraların bant genişliği dostu özellikleri kodlamayı dinamik kontrol eden, görüntüdeki harekete göre kaliteyi ve sıkıştırmayı dengeleyen tamamlayıcı bir sıkıştırma teknolojisi WiseStream II ile geliştirilmiştir.

WiseStream II tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi H.265 sıkıştırmayla birleştirildiğinde bant genişliği etkinliği şimdiki H.264 teknolojisiyle karşılaştırıldığında %99’a kadar artırılır. Böylelikle WiseStream II, yüksek çözünürlüklü kameraların depolama ve bant genişliği gereksinimlerini minimize ederek bir videolu gözetim sisteminin toplam sahip olma maliyetini azaltır.


Diğer Temel Özellikleri

  • Alışveriş geçitleri ve koridorlar gibi dar dikey alanları izlemenin son derece etkin bir yolunu sağlayan Koridor Görünümü. Bu özellik kameranın, bant genişliğini ve video depolama gereksinimlerini minimize etmesine ek olarak uzun ve dar alanlarda etkin bir şekilde çalışan bir 9:16 ve 3:4 en-boy oranlarında görüntüler yakalayabilmesini sağlar.

  • MicroSD/SDHC/SDXC bellek yuvası kenarda 128 GB’a kadar video veya verilerin depolanabilmesini sağlar.

  • Her dome için ayrı güç beslemesi ve kablosu kurma gereksinimini ortadan kaldıran Ethernet Üzerinden Güç (PoE) desteği.

  • Farklı üreticilerin eşzamanlı olarak tek bir sistemin parçası olarak çalışan cihazlarının birlikte çalışabilirliğini artırmayı amaçlayan, IP tabanlı fiziksel güvenlik ürünleri için kürsel standartlaştırma inisiyatifi olan ONVIF’le uyumludur.


Kaynak: https://www.hanwha-security.eu/tr/introducing-new-wisenet-q-flateye-ir-dome-cameras/


0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter