Hikvision Video & Ses çözümleriyle caydırıcılık sağlıyor

Hikvision, yenilikçi ve gerçek zamanlı saldırı engelleme özelliği içeren yeni Video ve Ses Yakınsama (V&A Convergence) çözümünü piyasaya sundu.


Yeni çözüm IP hoparlörlerin kameralara, erişim kontrol sistemlerine ve alarm cihazlarına bağlanmasına imkan sağlıyor. CCTV sistemi otomatik olarak bir izinsiz giriş tespit ettiğinde veya alarm sistemi etkinleştirildiğinde, IP hoparlörleri davetsiz misafirleri uzaklaştırmak için programlanmış sesli uyarıları hemen çalabilir. Sesli mesaj olası saldırı eylemlerini caydırır. Kayıp ve hasar önlenebilir ve olayın görüntüleri soruşturma ve kanıt toplama amacıyla kaydedilir.


İçe aktarılan sesli uyarılarla birlikte operatörler, bir izinsiz giriş bildirildiğinde canlı uyarılar vermek için IP hoparlörleri aracılığıyla konuşabilir; ayrıca otomatik olarak açılabilen alarm videosu tarafından da desteklenir.


Programlı sesli mesaj ve genel bilgi yayını, Hikvision’un Video ve Ses Yakınsama Çözümü ile gelen diğer pratik işlevlerdendir. IP hoparlörler bir programa göre kaydedilmiş ses kayıtlarını çalabilir ve operatörler ses sistemini izleyicilere gerektiğinde genel bilgi yayınlamak için kullanabilir.


Hikvision Video ve Ses Yakınsama, çevre güvenliği, benzin istasyonları, metro ve tren istasyonları, ofis binaları gibi farklı uygulamalarda kullanılabilir.Kaynak: Hikvision Europe Convergence Solutions

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter