IBM Think Summit 2019 İstanbul Zorlu PSM'de gerçekleşti

IBM Think Summit 2019 en son teknolojileri deneyimleme, profesyonel ağınızı genişletme ve tüm bunları eğlenerek gerçekleştirmenizi sağlıyor.


İş ve bilim dünyasından konuşmacılar ve IBM’in global organizasyonundan uzmanlar aracılığıyla, Bulut Teknolojileri ile dönüşümden, Nesnelerin İnterneti ile inovasyonu yakalamaktan, Blockchain Teknolojisi ile bariyerleri aşmaktan ve Quantum Teknolojisi ile çözülemez olanın nasıl çözülebileceği Think Summit'te ele alındı.
IBM Türk Ülke Genel Müdürü Volkan Sözmen'in açılış konuşmasıyla başlayan zirvede, IBM'in 26 yıldır patent lideri olduğunu ve 2019 yılında aldığı patent sayısının 9100 olduğuna vurgu yaptı. IBM RedHat satın almasının sağlayacağı yenilikleri anlatan Sözmen, 1938 yılında Türkiye'de faaliyet göstermeye başlamış olan IBM Türk'ün yazılım, donanım, teknoloji ve iş danışmanlığı hizmetleri alanında faaliyet gösterdiğini ve Türkiye'de bulunduğu 81 yıl süresince birçok yeniliği ülkemize getirdiğini belirtti. Günümüzde de sadece üstün teknolojili ürünleri, referansları ve yüksek hizmet kalitesiyle değil aynı zamanda sosyal sorumluluk ve üniversitelere destek olan projeleriyle Türkiye'ye olan katkısını sürdürdüğünü belirtti.


Akbank CEO'su Hakan Binbaşgil dijital dönüşümün küresel çapta köklü firmaları nasıl dönüştürdüğünü ve Akbank bu bağlamda stratejisini anlattı. Bankanın 2019 yılı yatırımları ve 2020 planları hakkında bigiler aktaran Binbaşgil, Akbank'ın tüm dijiltal dönüşüm süreçlerinin merkezinde Müşterilerin bulunduğunu bunu Yapaz Zeka, Akıllı Sistemler, Sade ve Dijital Süreçler, Entegre Temas Noktaları ile çevreleyen Tasarım&İnovasyon ve İnsan&Altyapı temelli yaklaşımlarını vurguladı.


IBM Data ve Yapay Zeka Küresel Satış Başkan Vekili Alyse Daghelian Yapay Zeka'ya Yolculuk başlıklı sunumunda çarpıcı verilere yer verdi. Kurum ve kuruluşların ilk önceliğinin Veri ve Yapay Zeka olduğuna vurgu yapan Daghelian, dijital dönüşümü veri'nin beslediğini ve henüz bu verinin %80'inin silolar halinde kitli ve iş kullanımına hazır olmadığını vurguladı. IBM'in Hibrit Bulut altyapısı ile verinin yapay zeka ve hibrit bulut dünyasına hazır olmasını sağlayabildiklerini belirtti.


ThinkSummit Istanbul 2019 video içerik
0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter