IP Ses yeni IP Video mu?

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Küresel pazarda büyük ölçekli kurum ve kuruluşlar Analog'dan Ağ tabanlı Video Gözetim sistemlerine geçişi tamamladı. Bu geçiş sayesinde kurulumlar basitleşti, operasyonlar kolaylaştı ve son kullanıcıların sistemlerini kesintisiz bir şekilde büyütebilme imkanı oluştu.

IP Ses

Bu süreç hem entegratör ve distribütör hem de teknoloji üreten firmalar için büyük fırsatları beraberinde getirdi. IP Video'ya geçiş sürecinde IP ses sistemleri yavaş ilerlemiş olsada artık ağ'a bağlanabilen IoT cihazları olarak karşımıza çıkmaktalar. Bu sayede firmalar yeni ve mevcut müşterilerine her zamankinden daha fazla seçenek sunabilecek ve fayda sağlayabilecekler.


Akıllı Ses Sistemleri

Konvansiyonel (Analog) ses sistemleri analog teknolojinin gereksinim duyduğu teknik ihtiyaçlar sebebiyle yüksek kurulum ve bakım maliyetlerine yol açar.

Günümüzün ağ tabanlı (IP) ses sistemleri ise hepsi bir arada (all-in-one), esnek, ölçeklenebilir, yönetimi kolay, izlenebilir ve kurulumu kolay çözümler sunar.


Güvenlik

IP Ses Sistemi, Video Güvenlik Sisteminizin tamamlayıcısı olarak caydırıcılığı arttırıcı etkisini hemen gösterir. Örneğin: Video Güvenlik Kameranız mülkünüzün çitine tırmanan potansiyel bir davetsiz misafiri tespit etti. Kamera hemen güvenlik görevlinizi uyarır ve görevlide IP Hoparlör üzerinden kaydedilmiş ses kaydını oynatarak veya canlı bir duyuru yaparak davetsiz misafiri uyarır. Çoğu zaman, bu tür bir uyarı istenmeyen aktiviteleri caydırmak için yeterli olmakla birlikte ek güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.


Genel Anons

IP Ses Sistemleri, okullar, perakende satış mağazaları, oteller, kamu binaları ve benzeri bir çok alanda bilgilendirme amaçlı anons ihtiyacını karşılar. Örneğin, birini belirli bir bölgeye çağıran canlı duyurularda bulunabilir veya gün boyunca planlanmış duyuruları (mola, özel duyurular) programlayabilirsiniz. Günümüzün IP Ses çözümleri düşük maliyetli olmalarının yanısıra tekli veya çoklu bölgelere yayın yapmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırmaktadır.


Müzik

Doğru müzik, müşterilerinizin imajını tanımlamanıza yardımcı olur ve gelişmiş bir müşteri deneyimi yaratır. IP Ses çözümleri kaliteli ses ile birlikte kolay yönetim sağlar. Hem merkezi hem de yerel yönetim seçeneğiyle kullanıcılar tek bir sezgisel arayüzden çok sayıda cihazı, programı, müzik kaynağını, çalma listesini ve daha fazlasını kolayca yönetebilir.


Kaynak: https://www.axis.com/end-to-end-solutions/network-audio-systems

https://www.scansourcesecurity.com/en/training/media/focus-spring-2019

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter