Marmara bölgesi, video güvenlik pazarında büyümeye öncülük ediyor

En son güncellendiği tarih: Oca 16

6wresearch pazar araştırmasına göre Türkiye video güvenlik piyasası gelirlerinin 2019-25 döneminde % 3,3 yıllık bileşik büyüme oranında artacağı tahmin edilmektedir.

video güvenlik pazar araştırması

Türkiye video güvenlik piyasası, son üç yılda inşaat ve altyapı geliştirme projelerinde durmaların etkisi ve ithal edilen malların fiyatlarındaki dalgalanmaya yol açan yerli para biriminin değer kaybetmesiyle talepte bir düşüş yaşamıştır. Bununla birlikte, terör tehdidinin artması, artan güvenlik endişeleri, hırsızlık ve diğer suçlar, Türkiye'de son yedi yıl içerisinde video gözetim sistemi pazarının büyümesini teşvik eden kilit faktörlerden bazılarıdır.


Akıllı şehirler

6waraştırma firması analistleri, öngörülen tahmin süresi zarfında, şehir gözetimi ve akıllı şehir projelerine yönelik devlet girişimlerinin artması nedeniyle, ülke genelinde yüksek çözünürlüklü IP kameraların kullanımında artışa yol açarak büyümeye yardımcı olacağını belirttiyor. Ayrıca, güvenlik ve izleme için video gözetim sistemlerine yönelik tüketici bilincinin artması ve azalan kurulum maliyetleri ile birlikte Türkiye'nin konut sektöründe ve küçük perakende mağazalarında video gözetim sistemlerine olan talebin artmasına neden olabileceği belirtiliyor.


Video Yönetim Yazılımı

Donanım bileşenleri içerisinde, kamera segmentinin piyasa gelir payının çoğunluğunu oluşturduğu, analog ve IP kamera alt segmentinde ise IP kameralara olan talebin, gömülü video analitik yetenekleri ve bulut çözümleri gibi çeşitli teknolojik gelişmeler sayesinde artış göstereceği belirtiliyor. Ek olarak, Video yönetim yazılımı pazarının, şehir gözetim uygulamalarına yönelik yüksek adetli kamera projeleri nedeniyle tahmin süresi boyunca hız kazanması bekleniyor.


Türkiye video gözetim pazarında diğer bölgelere kıyasla Marmara bölgesi, şehir gözetim projelerinin hacmi nedeniyle, en fazla sayıda video güvenlik kamerasına sahiptir. İstanbul ise Marmara bölgesi içerisinde güvenlik kameralarının maksimum kurulumunu kaydeden kilit şehir konumundadır.


Kaynak: https://www.6wresearch.com

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter