MOBOTIX IoT Kameraları, Genetec’in Bulut Tabanlı Stratocast Video Yönetim Sistemine Entegre edildi

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Bulut tabanlı video yönetim sistemi Stratocast (VSaaS), küçük ve orta ölçekli işletmeler için özel olarak tasarlanmıştır.


Mobotix & Genetec Stratocast

Stratocast'i kullanan müşteriler her zaman şirketlerinin korunduğundan ve kesintisiz işlem yapıldığından emin olabilirler. Stratocast, PC, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak, bulutta siber güvenlikli olarak depolanan canlı videolara ve video kayıtlarına erişimi garanti eder.


Stratocast, müşterinin ek BT altyapısı veya çalışanı, depolama alanı eksikliği, kayıt kaybı ve ölçeklenemeyen fiyatlar veya işlevler gibi tipik sunucu tabanlı sorunları aşmasını sağlar.

Sağlanan işlevlerin kapsamı, merkezi izleme için Genetec Güvenlik Merkezi kullanılarak genişletilebilir. Bu, bulut tabanlı ağın müşterinin ihtiyaçlarına göre büyüyüp gelişebileceği anlamına gelir.


Sahada kurulu sistem ile bulut arasındaki tüm iletişim, TLS (Transport Layer Security) ile tamamen şifrelenmiştir. Genetec yüzde 99,5 oranında kullanılabilirlik yani videoya erişilebilirlik garantisi vermektedir.


Tüm veriler bulutta üç kat yedeklenir. Genetec sadece siber güvenlik ve veri koruması için yüksek kalite standartlarını karşılayan donanım ve yazılım ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır.


MOBOTIX'in kamera çözümleri, dünya çapında önemli bir üne sahiptir. Sağlam, dayanıklı ve siber güvenlidirler. Bugüne kadar dünyanın herhangi bir yerinde başarılı bir saldırı kaydedilmemiştir.


Kaynak: https://www.mobotix.com/en/node/13709  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter