Siemens, yaklaşık 164 milyon avroluk sözleşme imzaladı

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Siemens, İspanya'nın en işlek beş havalimanında bagaj kontrolü için mevcut güvenlik sistemlerinin modernizasyon sözleşmesini

imzaladı. Madrid, Barselona, Malaga, Palma de Mallorca ve Gran Canaria havaalanlarındaki bagaj kontrol sistemleri sözleşmesi yaklaşık 164 milyon Euro'luk bir hacme sahip.


Havaalanı

Son kullanıcı, İspanyol yarı devlet havaalanı işletmecisi AENA'dır (Aeropuertos Españoles y Navegación Aérea). AENA, 2018'de 264 milyon yolcu ve bir milyon tondan fazla yük (kargo) ile, dünyanın en büyük havaalanı operatörlerinden biridir. Siemens'in yeni bagaj kontrol sistemleri, yolcu güvenliğini önemli ölçüde artırmaya yardımcı olacak. Aynı zamanda, yolcular daha hızlı ve rahat seyahat edebilecek.


Siemens'in çözümü saatte 1800 parça bagajı otomatik olarak analiz edebiliyor. Bagaj taraması için modern tarayıcı çözümü Hi-Scan10080 XCT ekipmanı sayesinde, AENA, Avrupa Sivil Havacılık Konferansı'nın (ECAC) yakın zamanda sıkılaştırdığı güvenlik düzenlemelerine uyabilecek.


Yeni "Güvenlik Standardı 3" bilgisayarlı tomografi teknolojisi ve video analiz yazılımı ile bagaj taraması yaparken patlayıcıları otomatik olarak algılamayı gerektirir. Gereksinimlere bağlı olarak, Hi-Scan 10080 XBT CT tarayıcı, tıbbi görüntü kalitesinde iki veya üç boyutlu görüntüler sunar. Şüpheli torba içeriği ekranda özel olarak işaretlenerek gözetim personelinin çalışması kolaylaştırılır.


AENA'nın Siemens ile olan sözleşmesi dört yıl sürecek. Mevcut güvenlik ekipmanlarına ek olarak, işletme yönetimi ve uzaktan izleme için sistemler ve yazılımlar da sözleşme kapsamında olacak. Güvenlik konusunda uzmanlaşmış Siemens şirketi Tecosa, kamu ihalesinde verilen projeyi, cihaz üreticisi Smiths Detection ile birlikte yürütecek. Sistemler çalışmaya başladığında, Siemens en az üç yıl bakım sağlayacak.


Kaynak: https://www.securityworldmarket.com/int/News/Business-News/spains-busiest-airports-upgrade-security-screening1#.XZQ_cUYzbic0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter