Star Alliance ve NEC müşteri deneyimini biyometrik veri tanıma teknolojisi ile arttıracak

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Dünyanın en büyük havayolu şirketi ittifakı olan Star Alliance ve Bilişim Teknolojileri, Ağ (Network) ve Biyometrik teknolojilerde dünya lideri olan NEC Corporation, Star Alliance üyesi havayollarının sık uçan yolcu programı müşterileri için seyahat deneyimini önemli ölçüde artıracak biyometrik veri tabanlı bir tanımlama platformu geliştirmek için bir ortaklık anlaşması imzaladı.


Star Alliance ve NEC işbirliği

Birlikte çalışabilir platform, Star Alliance ve NEC'in sorunsuz bir müşteri yolculuğu sunma stratejik vizyonunu geliştirirken, seyahat ekosistemindeki sadakat değerini güçlendirecek.


Geleneksel olarak hem pasaport hem de biniş kartı gerektiren geçiş noktalarında, yüz tanıma teknolojisine sahip güvenli bir kimlik yönetimi çözümü kullanılacak. Uygulama tamamlandıktan sonra, biyometriye katılmayı kabul eden Star Alliance müşterileri sorunsuz ve eller-serbest (handsfree) bir yolcu deneyimine sahip olacak. Bu sayede check-in kioskları, bagaj bırakma, dinlenme yerleri (lounge) ve biniş kapıları gibi havalimanlarının çeşitli noktalarından konforlu bir şekilde geçiş yapabilecekler.


Ayrıca, platform havalimanlarının ve Star Alliance üyesi havayollarının operasyonel verimliliği artırmalarına yardımcı olacak. Servis, Star Alliance'ın sık uçuş programlarından birine kayıtlı olan ve biyometrik verilerinin kullanımına izin veren müşteriler tarafından kullanılabilecek.


Sistem nasıl çalışıyor?

Müşteriler mobil cihazlarından birkaç kolay adımda endüstri lideri güvenlik teknolojisini kullanarak yeni platforma kaydolma seçeneğine sahip olacaklar. Sadece bir kez kayıt olduktan sonra bir Star Alliance üyesi havayolu ile seyahat ettikleri zaman, sisteme katılan herhangi bir havaalanının biyometrik temas noktalarında biyometrik verilerini birden çok kez kullanabilecekler.


Fotoğraf ve diğer kimlik bilgileri gibi kişisel veriler şifrelenip platform üzerinde güvenle saklanacak. Sistem, en son yüz tanıma teknolojisinden faydalanan geçerli veri koruma yasalarına uygun olarak tasarlanmıştır. Kişisel veriler sadece yolcunun rızası ile işlenir. Yolcuların güvenlik ve göçmenlik prosedürleri sırasında pasaportlarını göstermeleri gerekebilir.


Kaynak: https://www.staralliance.com/en/news-article?newsArticleId=443297951&groupId=20184

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter