Uniview SMR (Shingled Manyetik Kayıt) Teknolojisi

En son güncellendiği tarih: Oca 16

Depolama video gözetiminin vazgeçilmez bir parçasıdır. Sabit diskler en popüler depolama ortamıdır ve sabit disk teknolojisinin geliştirilmesi daha net ve daha fazlasını görmemizi sağlar. Video gözetim sistemleri üreticisi olan Uniview, en son sabit disk depolama teknolojisine sahip bir sabit disk olan SMR'ı duyurdu.

Uniview SMR sabit disk

Geleneksel sabit sürücü yapısının hataları


Geleneksel bir sabit sürücünün diski, aralarında aralıklarla eşmerkezli manyetik izlere bölünür ve medyayı kaydetmek için diskin üstüne bir manyetik kafa yerleştirilir.

Manyetik izlerin yoğunluğunu sınırlayan manyetik başlığın genişliği sabittir. Disk kapasitesini artırmak istiyorsak, yalnızca disk boyutunu artırabilir veya daha fazla disk kullanabiliriz.

Geleneksel ve SMR sabit disk yapısı

SMR sabit sürücü nedir?

Geleneksel depolama ortamının depolama sınırını aşmak için SMR teknolojisi geliştirildi. SMR (Shingled Magnetic Recording) teknolojisi, aynı disk boyutundaki geleneksel sabit sürücüye kıyasla daha yüksek kapasite elde etmek için manyetik izlerin yoğunluğunu artırmak üzere manyetik izlerle örtüşür.


Uniview özelleştirilmiş SMR sabit diskinin avantajları:

  1. Daha iyi uyumluluk: Uniview özelleştirilmiş SMR sabit diski, Uniview'in büyük sabit disk üreticileri ile kurduğu derin işbirliğinin bir sonucudur. Sabit disk uyumluluğu UNV NVR için özel olarak tasarlanmıştır.

  2. Daha iyi stabilite: UNV özelleştirilmiş SMR sabit diski, video gözetim ortamına profesyonel olarak uyan büyük hacimli (dosya) okuma / yazma mekanizmasına sahiptir.

  3. Daha fazla enerji tasarrufu, daha uzun ömür: Manyetik izlerin yoğunluğu arttıktan sonra, aynı kapasitedeki geleneksel sabit diske kıyasla daha az disk gerekir, bu nedenle motoru sürmek için güç tüketimi de azalır, bu da en üst düzeyde enerji tasarrufu etkisi sağlar. Güç tüketimi azaldığında, sabit sürücü tarafından oluşturulan ısı da azalır. Sonuç olarak, sabit sürücünün ürün ömrü daha uzun olacak ve arıza oranı göreceli olarak azalacaktır.

  4. Daha iyi güvenlik: Uniview özelleştirilmiş SMR sabit diski ile NVR'si arasında sabit disk tanıma işlemlerine şifreleme ve şifre çözme adımları ekleyerek, sabit diskteki verileri daha güvenli hale getiren bir şifreleme algoritma doğrulama mekanizması geliştirmiştir.

Kaynak: http://www.uniview.com/News/News/201907/853340_169683_0.htm

0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter