Video gözetim sektörü pazar büyüklüğü 2020'de 20 milyar doların üzerine çıkacak

IHS Markit Teknoloji birimi 2020 yılının video gözetim endüstrisi için bir dönüm noktası olacağını kamera, kayıt cihazları, video yönetim yazılımları (VMS) ve aksesuarlar da dahil olmak üzere küresel satışların ilk kez 20 milyar doları aşacağını ve dünya çapında kurulu kamera sayısının 1 milyara yaklaşacağını öngörüyor.


Video Gözetim Sektörü

Dünyanın en büyük iki ekonomisi olan ABD ve Çin arasında ticaret anlaşmazlığı sürerken bu iki ekonomi aynı zamanda video izleme pazarındaki en büyük iki oyuncu konumunu koruyor. Çin, küresel satış gelirlerinin yaklaşık yüzde 45'ine sahip iken ABD bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır.


Devam eden ticaret anlaşmazlıkları ve sektöre özgü tarifelere ve yaptırımlara rağmen, dünya çapında video gözetim pazarının 2020'de yaklaşık yüzde 10 büyüyeceği, Hindistan ve Güneydoğu Asya gibi bazı bölgesel pazarların daha da hızlı bir şekilde büyümesi beklenmektedir.


IHS Markit raporunda 5G devrimi, Yapay Zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti'nin (IoT) birleşmesi ile IoT'den AIoT'ye dönüşüm (Artificial Intelligence of Things), Uç'ta Video Analiz ve Bulut Teknolojileri yer almaktadır.


Kaynak: IHS Markit






0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter