Yale, CES 2020'de Akıllı Depolama ürün serisini sundu

En son güncellendiği tarih: Şub 19

Yale’in Akıllı Depolama ürün serisi sunduğu güvenlik ve rahatlık ile kapıları aşarak depolama çözümlerini de kucaklayacak.


Yale, akıllı ev portföyünü ön kapılardaki akıllı kilitlerin ötesine taşıyan yepyeni bir akıllı depolama ürün serisini duyurdu. Akıllı Depolama serisinde Yale Akıllı Dolap Kilidi ve Yale Akıllı Kasa olmak üzere iki yeni dinamik ürün bulunuyor. Müşteriler, tüm Yale ürünlerinde olduğu gibi en önemli eşyalarının korunmalarını sağlayacak bu güvenilir donanımdan emin olabilirler.


İki yeni ürün de yeni Yale Access uygulamasıyla ve Yale Connect Wi-Fi Bridge ile uyumlu olacak. Bu, Yale müşterilerinin, nerede bulunurlarsa bulunsunlar, doğrudan kendi telefonlarını kullanarak akıllı depolama ürünlerine uzaktan erişmelerini ve yönetmelerini (kilitlemelerini ve kilidi açmalarını), bu erişimi aile bireyleriyle ve güvenilir arkadaşlarıyla paylaşmalarını, 7/24 erişim geçmişini görüntülemelerini, kilit açıldığında bildirim almalarını ve pil ömrünü kontrol etmelerini sağlayacak.


Güvenilir donanım ve akıllı erişilebilirlik yoluyla müşterilerinin evlerini ve en önemli eşyalarını koruduklarını belirten Yale EMEA Yönetim Müdürü Kate Clark, "Akıllı kilitlerimiz aracılığıyla sağladığımız huzuru ve rahatlığı yeni akıllı depolama ürünlerimizde de sunmaya; takı ve belgelerden ilaç, alkol ve koli teslimatlarına kadar her şeyi koruma altına almaya kararlıyız." dedi.


Yale Akıllı Kasa

Yale Akıllı Kasa’sını dilediğiniz yere koyabilirsiniz veya daha sağlam olmasını istiyorsanız zemine ya da duvara monte edebilirsiniz. Tüketiciler Yale Connect Wi-Fi Bridge'e bağlı olduklarında Yale Access uygulaması üzerinden kasayı kilitleyebilecek, açabilecek ve uzaktan erişim verebilecek. Bununla birlikte müşteriler özelleştirilebilen bir giriş kodu kullanarak kasayı üzerindeki tuş takımıyla kolayca kilitleme ve açma seçeneğine de sahip olacak.


Akıllı Kasa, çıkarılabilir bir raf, 4 adet AA pil ve bir fiziksel anahtar içeriyor. Pillerin bitmesi durumunda kullanıcılar 9V pil ile Akıllı Kasayı geçici olarak çalıştırarak kodlarını girebiliyor ve içerideki pilleri değiştirebiliyorlar. Kullanıcılar, telefonları olmadığı veya kodlarını unuttukları takdirde, pakette yer alan anahtarı yedek giriş yöntemi olarak kullanabiliyor.


Yale Akıllı Dolap Kilidi


Yale Akıllı Dolap Kilidi, dolap depolama alanları için yüksek derecede güvenlik ve kullanım kolaylığı sunuyor. Akıllı Dolap Kilidi, ecza dolaplarından mücevher kutularına ve personel dolaplarına kadar tüm dolaplarda kullanıcılarına gündelik yaşamlarında ekstra koruma konforu sağlıyor.


Akıllı Dolap Kilidi, dolapların ya da çekmecelerin içine takılarak değerli eşyalarınızın veya çocukların erişmemesi gereken (örneğin temizlik malzemeleri, ilaç, içki gibi) şeylerin güvenliğini sağlıyor. Müşteriler, Yale Access uygulaması ile hem dolap veya çekmece açıldığında bildirim alıyor hem de Akıllı Dolap Kilidinin kilitli olup olmadığını kontrol edebiliyor.


Kullanıcılar aynı zamanda dolabın ya da çekmecenin açık mı yoksa kapalı mı bırakıldığını da görebiliyor. Akıllı Dolap Kilidi, dolap zorla açıldığında tıpkı bir kurcalama alarmı gibi kendiliğinden kilitleniyor; pilleri bittiğinde ise otomatik olarak kilitleniyor.


Kilit gövdesi, ürünle birlikte gelen yapıştırıcıyla veya daha kalıcı bir kurulum istenirse vidalarla kabinin iç tabanına veya tavanına monte edilebilir. Ayrıca ürün paketinde, karanlıkta parlayan bir acil kaçış düğmesi de bulunuyor.


Akıllı Dolap Kilidi; evler, ortak yatakhaneler, hastaneler ve okullar gibi oldukça farklı yerlerde kullanılmak üzere tasarlandı. Bu kilit, evde çocukların erişemeyeceği güvenli bir depolama alanı yaratırken ortak konaklamalarda aile bireyleri ve arkadaşlara karşı, Airbnb gibi kiralık tatil yerlerinde de konuklara karşı mahremiyet sağlıyor. Ofis alanlarında ise bu mahremiyet, evdeki ofisinizde veya işyerinizde bulunan akıllı kilide sahip birkaç çekmeceyle sağlanıyor. Yale'in kendi yaptığı bir araştırmada,[1]katılımcıların %54'ü ofislerini güvence altına almak için akıllı dolap kilidi kullanacağını, yaklaşık %42'si de bu akıllı dolap kilitlerini, yatak odalarındaki dolaplarda kullanacaklarını ifade etti.


Daha fazla bilgi için lütfen www.yale.com.tr. adresini ziyaret edin.Yale Hakkında

Dünyanın en eski uluslararası markalarından biri olan Yale, kilit endüstrisinde en bilinen isimdir. Yale, Amerika’da bir aile şirketi olarak kuruldu. Linus Yale Jr., Dört bin yıl önce eski Mısırlılar tarafından kullanılan bir mekanizmaya dayanan bir kilit geliştirdi. Bu kilit bugün güvenlik endüstrisinde hala en yaygın olarak kullanılan ünlü pimli kilit mekanizmasının icat edilmesini sağladı. 20. yüzyılın başlarında, şirket dünya çapında genişledi ve 12 binden fazla kişiye istihdam sağlamaya başladı. Ağustos 2000’de Yale, ASSA ABLOY Group tarafından satın alındı.


Yale Türkiye Hakkında

1942 yılında resmi olarak Türkiye’nin tescilli ilk kilit markası olan Yale, kısa sürede büyük bir pazar payına sahip olmuş ve büyük ölçüde bilinirlik kazanmıştır. 1980 yılında ayrıldığı Türkiye pazarına 2007 yılında yeniden giriş yapan Yale, zengin ürün grupları ile nihai tüketiciye hizmet sunmaktadır.


ASSA ABLOY Hakkında

ASSA ABLOY, kapı açma çözümlerinde dünya lideridir. Güvenlik, konfor ve rahatlık için son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya adanmıştır. Kuruluş tarihi olan 1994 yılından bu yana, ASSA ABLOY bölgesel bir şirketten yaklaşık 47 bin çalışanı olan, 70'ten fazla ülkede faaliyet gösteren ve 71 milyar İsveç Kronuna (SEK) yakın satış yapan uluslararası bir gruba dönüşmüştür. Hızla büyüyen elektromekanik güvenlik segmentinde grup; erişim kontrolü, tanımlama teknolojisi, giriş otomasyonu ve otel güvenliği gibi alanlarda lider bir konuma sahiptir.


0 görüntüleme
  • LinkedIn
  • youtube
  • Facebook
  • Beyaz Instagram Simge
  • twitter